images

Wybieramy sprzęt sportowy do siłowni

Kto nie chciałby mieć własnej siłowni w mieszkaniu, oczywiście nie mówimy o pełnym wyposażeniu siłowni, gdyż mało kto, ma aż tak duże mieszkanie, a jedynie o kilku najistotniejszych urządzeniach budujących najważniejsze grupy mięśni.

ćwiczenia na siłowni
Autor: Gary Bembridge
Źródło: http://www.flickr.com

Ćwiczenia na sprzęcie w zaciszu własnego domu czy tez dużego mieszkania są coraz bardziej popularne w śród ludzi nie mających dużo czasu. Chcąc dbać o najistotniejsze grupy mięśni nie musimy wydawać miesięcznie po ok sto złotych za karnet.

Wystarczy że, odwiedzimy sklep sportowy, który oferuje dużą ilość dobrego sprzętu. Siedzący tryb życia powoduje, iż coraz większa liczba osób ma problemy z nogami. Aby to zmienić i dbać o zdrowie (link tu…) koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt fitness. Do codziennych efektywnych ćwiczeń, które nie będą zajmowały nam dużo czasu idealnie nadaje się stepper.

Najprostszej budowy stepper to małe urządzenie w cenie do 200 zł, które zmieści się pod każdym łóżkiem. Prosta konstrukcja urządzenia stawia, iż każdy może na nim ćwiczyć. Stepper bardzo dobrze działa na dolne grupy mięśni i wzmacnia kolana oraz stawy. Dla osób, które lubią biegać, godna polecenia będzie bieżnia. Jeśli pogoda nie pozwala na bieganie, bieżnia jest idealnym alternatywnym wyjściem na zachowanie dobrej kondycji bez względu na porę roku.

Bieganie rozwija dużo różnych grup mięśni, dlatego dla obecnego niezdrowego trybu życia stepper i bieżnia to bardzo dobre rozwiązania. Niestety aby móc cieszyć się z posiadania bieżni należy wydać dużo więcej niż 200 zł, urządzenie to wymaga również znacznie więcej miejsca.Robiąc zakupy w sklepie możemy mieć sprzęt bardzo przypominający profesjonalne wyposażenie siłowni – wszystko zależy od grubości naszego portfela.

Oprócz sprzętu do ćwiczeń w sklepie kupimy również odżywki wspomagające nasze wysiłki na stepperze, oraz jakże przydatny na wakacyjne wyprawy sprzęt turystyczny. Pamiętając o tym że, sport to zdrowie warto wydać kilka stówek na dobrej jakości sprzęt, na którym z powodzeniem będziemy ćwiczyć przez kilka lat.