góry

Pieniny jako najatrakcyjniejsze lokalizacje krajoznawcze w Polsce

Góry działają kojąco na organizm, dotleniają, uspokajają. Skupienie, którego potrzebuje włóczęga po trudniejszym szlaku bez zaprzeczania jest strategią na zapomnienie o zostawionych w domu problemach. Dla kochających czynny wypoczynek, trekking po górach jest znakomitym pomysłem treningowym, gdyż regularne włóczęgi oddziałują na poprawę formy i wytrzymałości organizmu. Szczyty Pienin nie mają może imponujących wysokości, jednak krajobraz z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu przepiękne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy turystyczne zapewniają dużo wspaniałych wrażeń estetycznych i wizualnych.

Będąc w Pieninach powinno się też wybrać się drogą, jaka prowadzi blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Hitem turystycznym w tych okolicach jest naturalnie spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.

Czy chcesz zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link, a na pewno znajdziesz tego typu dane, które będą bardzo pomocne.

góry
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, ażeby zwiedzić Pieniny jest sporo, a ów kluczowy trudno jest ubrać w wyrazy, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te cudowne tereny. Jest tam po prostu bajecznie i przepięknie – zobacz atrakcje dla narciarzy. Wszechobecna zieloność chwilami wydaje się nierealna, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z zauważalnymi z oddali wyrazistymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc krajoznawczych w Polsce, toteż baza noclegowa przygotowana jest na przyjęcie ogromnej ilości gości. Głównie przeważają kwatery prywatne, jednak można również wyłonić przeróżnego rodzaju ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica – góralskie domki pieniny. Główną bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy od oczekiwań turysty.

Pieniny to teren porządnie przygotowany turystycznie, ma różnorodną bazę noclegową, dlatego też organizując urlop w tym miejscu, można w każdym dniu być w innym punkcie i spędzać czas w różny sposób.

Wędrówka po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale również egzaminem sztuki organizacyjnych i radzenia sobie w niepowszednich wypadkach. W kontakcie z naturą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi jest możliwość odpowiedniej poznać własne niedoskonałości i atuty.

Masz chęć poznać inne tak samo pomocne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj przewozy do niemiec jelenia gora, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

/J]