Zachód słońca nad polskim morzem

Sportowy urlop nad Bałtykiem? Będzie co opowiadać znajomym.

Zmęczeni po zimie chętnie planujemy letni wypoczynek. Wielu z nas z sentymentu lub innych przyczyn pojedzie nad Bałtyk. W tym tekście chcemy podpowiedzieć wam, jak ciekawie i aktywnie można spędzić wakacje nad polskim morzem. Nie wyłącznie relaks na plaży, albo zwiedzanie okolicznych knajp. Po urlopie nie musimy ważyć kilka kilo więcej.

siatkówka na plaży
Autor: Kaitlyn Edwards
Źródło: http://www.flickr.com
Namawiamy do aktywnego spędzania czasu – wędrówek wybrzeżem, jeżdżenia na rowerze, plażowej siatkówki czy w końcu sportów wodnych. A może kitesurfing? Sport technicznie podobny do windsurfingu, różni się jednakże sposobem prowadzenia deski, a w miejsce klasycznego żagla stosowana jest odmiana latawca przytwierdzonego do uprzęży, w jaką ubrany jest surfer. Gdy interesuje was kitesurfing jastarnia i inne miasta na Półwyspie Helskim świetnie nadają się do uprawiania tego sportu. Naturalnie, by przyswoić sobie tę umiejętność należy znaleźć kurs, prowadzi go szkoła kitesurfingu – szkoła Surferownia by Flyspot. Przy poszukiwaniu najlepszego kursu prócz lokalizacji warto brać pod uwagę, co oferuje dana szkoła kitesurfingu. Przede wszystkim w czasie kursu najważniejsze jest bezpieczeństwo biorących udział. Ważne jest, żeby uwzględniano warunki, jakie są na polskim morzu. Szkolenie praktyczne powinno być poprzedzone lekcjami z teorii, dotyczącymi przygotowania deski, zasad bezpieczeństwa, oceny wiatru oraz norm zachowania się w wodzie. Z zasady szkoły są elastyczne i oferują taki system nauki, który pozwoli jak najszybciej i wygodnie dla nas opanować najważniejsze umiejętności. Dobrze jest także brać pod uwagę na rekomendacje dotychczasowych kursantów.

kitesurfing
Autor: troy_williams
Źródło: http://www.flickr.com
Fajną propozycją jest również obóz (zobacz obozy sportowe nad morzem) sportowy dla potomka. Zorganizowany wypoczynek dla nastolatka, w trakcie którego nauczy się nowych umiejętności, spędzi aktywnie czas i będzie miał co opowiadać po wakacjach przyjaciołom, to z pewnością lepsza propozycja niż klasyczna kolonia. Jeżeli idzie o obóz, gdzie w programie zajęć jest kitesurfing jastarnia to też dobry wybór (Surferownia by Flyspot). Odpowiednią propozycję znajdziemy poprzez wywiad przeprowadzony wśród znajomych lub [gopro 8 black] za pomocą sieci. Należy obok jakości warunków pobytu i wyżywienia sprawdzić, jakie zajęcia proponowane są na wypadek bezwietrznej pogody. Mamy nadzieję, iż przekonaliśmy was do tej formy spędzenia wakacji.