siłownia na świeżym powietrzu

Sport dla przyjemności

Każdy dobrze wie, że ćwiczenia to zdrowie. Trzeba, więc przekonywać młodych ludzi do tego, żeby regularnie ćwiczyli, po jakimś czasie wejdzie im to w krew i nie będą chcieli zrezygnować ze sportu w swoim życiu. Ale, jeśli chcielibyśmy, by nasze dziecko z uśmiechem uprawiało jakiś sport, powinniśmy pokazać dziecku rekreacyjne uprawianie sportu. Sport, w formie zabawy da możliwość wyboru dziecku taki sport, jaki lubi najbardziej.

zajęcia fitness
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu będzie z pasją chodziło na treningi. Warto jednak by dziecko, co jakiś czas próbowało różnych form aktywnej rekreacji, bo to dobrze wpłynie na jego rozwój. Ważne by rodzice dawali przykład i łączyli sport i rekreacja. Jeżeli jadąc nad morze rodzice tylko leżą na piasku, to dziecku też nie będzie się chciało aktywnie spędzać czasu. Przykład idzie z góry, jeśli rodzice aktywnie spędzają czas to i dzieci będą ćwiczyły z radością same dla siebie i na lekcjach w-f również. Przykład doskonałej rozrywki tutaj – odnośnik do ciekawej strony.

Ćwiczenie to frajda

W dzisiejszych czasach sporej liczbie osób rekreacja kojarzy się z aktywnym wypoczynkiem. To cudowne, że ludzie chcą wyszukać jakieś wczasy, które nie będą związane tylko z wylegiwaniem się koło basenu i degustowaniem drinków pozwalają na inne atrakcje. Obecnie sport i rekreacja to naczynia połączone, trudno te dziedziny życia rozdzielić. Wszyscy chcemy dobrze się prezentować, dlatego kluby fitness i siłownie są przepełnione ludźmi. Jednak na szczęście wiele osób zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tylko o fizyczność, ale również o stan psychiczny. Dzięki ćwiczeniom człowiek ma bardziej pozytywne nastawienie do każdego dnia. Szczególnie jeśli połączymy to z dobrą zabawą – do squasha.

Tak, więc rekreacyjne ćwiczenia, bez zbędnego stresu naprawdę mogą zdziałać cuda. Sporo osób o wiele lepiej gra na przykład w koszykówkę na boisku ze znajomymi, niż podczas zajęć z w-f. Na lekcjach jest dodatkowy stres związany z opinią nauczyciela, a to sprawia, że pewne osoby się krępują, bo nie potrafią wszystkiego dobrze wykonać. Dlatego niezmiernie istotne jest podejście osoby prowadzącej lekcje w-f. Jeżeli nauczyciel wychowania fizycznego odpowiednio pokieruje motywowaniem i ocenianiem uczniów, to może okazać się, że wszyscy będą chcieli uczestniczyć w ćwiczeniach na zajęciach w szkole, a nie jedynie poza murami szkolnymi.