rehabilitacja

Przydarzył ci się nieprzyjemny wypadek i nie możesz powrócić do zdrowia? Idź do ortopedy, może przyszła pora na rehabilitację?

Człowiek nie potrafi odpowiednio funkcjonować bez optymalnej sprawności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie wielkie ograniczenia, okazuje się przyczyną dyskomfortu i utrudnień na licznych płaszczyznach. Często spotykaną przyczyną dolegliwości narządu ruchu staje się wypadek albo odmienny uraz, zazwyczaj całkiem błahy, a jednak wywierający ogromny wpływ na zdrowie i szansę poruszania się. W przypadku takich dolegliwości warto postarać się o najlepszą pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W sytuacji, kiedy zauważa się u siebie pewne nieprawidłowości łączące się z narządem ruchu, należy odwiedzić dobrego ortopedę. Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy kontuzji sportowej, choć w licznych przypadkach tak właśnie jest. Ortopeda zajmuje się wszelkimi mankamentami w obrębie narządu ruchu, również chorobami i bólami. W sytuacji, jeśli nie będzie mógł określić, co jest przyczyną kłopotów, wyśle na bardziej szczegółowe badania, chociażby z zastosowaniem RTG lub USG. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może skierować też na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne
Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja powinna postawić cię na nogi

Rehabilitacja jest zabiegiem leczniczym, którego rolą jest przywracać rekonwalescenta do stanu optymalnej kondycji. Przybiera ona naprawdę różnorodne postaci i jest ściśle dopasowana do rodzaju schorzenia lub urazu. Przy niektórych przypadkach zalecane bywają zajęcia na basenie, fizjoterapia, masaż, ale z równie świetnym rezultatem stosuje się także specjalne naświetlania, jak również inne formy terapii. Wszystkie działania przeprowadzane w ramach rehabilitacji muszą mieć miejsce pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Lepiej nie podejmować również żadnych działań bez porozumienia ze specjalistą, gdyż można sobie znacząco zaszkodzić.

Więcej na ten temat – masaż nowa huta

W niektórych sytuacjach przydaje się lekarz sportowyJeżeli borykamy się z urazem powstałym podczas zajęć sportowych albo po prostu zawodowo trenujemy i pragniemy zyskać pewność, że powrócimy do najlepszej kondycji, przydatna będzie konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest opieka nad sportowcami, bez wątpienia potrafi tak kierować rehabilitacją, by przyniosła ona idealne efekty i pozwalała wrócić do jak najlepszej kondycji.

Więcej informacji – http://www.rehabilitacje.org