Zaburzenia odżywiania- anoreksja

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich szkodliwe skutki

Obecnie panuje tendencja do dążenia do uzyskania szczupłej sylwetki. Sylwetka taka jest bowiem lansowana jako idealna i pożądana. Dlatego faktem staje się drastyczne odchudzanie się u dużej liczby pań. Oczywiście przy większym stopniu otyłości dieta jest wręcz niezbędna. Dużo nadprogramowych kilogramów jest bowiem czynnikiem zagrażającym zdrowiu ludzi.

Odchudzanie

U ludzi otyłych jest bowiem znacznie wyższe niebezpieczeństwo pojawienia się niektórych schorzeń, jak również przykładowo zawału serca. Głównym skutkiem jest oczywiście niska odporność i kondycja organizmu. Z drugiej strony jednak drastyczne dążenie do pożądanej szczupłej, a nierzadko wręcz wychudzonej figury może przerodzić się w groźne schorzenia na tle psychicznym, takie jak anoreksja i bulimia.

Anoreksja

Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Autor: Benjamin Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Zaburzeniem, jakim jest anoreksja, ostatnio bardzo często straszone są odchudzające się kobiety. Rzecz jasna nie wszystkim ta choroba zagraża, jednak przerażająca jest współczesna skala jej występowania. Na początku jest typowe odchudzanie, porady (sprawdź więcej na na ten temat można uzyskać w sieci lub od przyjaciół. Na kolejnym etapie jednak kobieta nie ma już umiaru w zrzucaniu kilogramów.

Ten odpowiedni serwis (https://plastyczna-chirurgia.com/pl/procedure/medycyna-estetyczna/zabieg-botox-piekary-slaskie/) posiada informacje, które omawiają ten temat, więc jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Zaczyna się głodzić i wykonywać zbyt forsowne ćwiczenia fizyczne. Anoreksja może doprowadzić do wyniszczenia organizmu, a w skrajnych sytuacjach nawet do śmierci. Z tej przyczyny tak ważne jest szybkie zauważenie i rozpoznanie problemu, na przykład przez bliskie osoby kobiety.

Bulimia
Innym, prawie tak częstym schorzeniem jak anoreksja jest bulimia. Choroba ta także w większości przypadków występuje u kobiet. W tym przypadku jednak diety dla kobiet (zobacz tutaj) nie są brane pod uwagę. Bulimiczki miewają ataki wielkiego apetytu, który jest zazwyczaj spowodowany stresem.

Bez strachu – zobacz link (https://www.gabinet-dietetyczny.pl/pakiety-dietetyczne/pakiet-odchudzanie/), który kieruje do analogicznej strony. Odnajdziesz na niej dające do myślenia wpisy w nawiązaniu do przedstawianego tutaj tematu.

W rezultacie zjadają wszystko, co mają w zasięgu ręki. Kolejnym etapem jest poczucie winy. Powodowana poczuciem winy kobieta próbuje za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. W tym celu bierze leki na przeczyszczenie i powoduje torsjw. Bulimia również jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia i może mieć skutki w postaci wyniszczenia i przyspieszonego starzenia się. Tak samo jak anoreksja może doprowadzić do zgonu.