para

Nie bójmy się wizyty u seksuologa

Seksuolog to dla wielu charakterystyczny zawód, identycznie jak sam seks to zwykle temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta sfera jest po prostu wysoce prywatna, stąd dość opornie mówimy o tym jawnie. występują jednakże warunki, kiedy powinno się otworzyć usta i zacząć mówić. tego typu chwilą jest właśnie wizyta u seksuologa, przed którym należy się otworzyć i powiedzieć o swoich intymnych bolączkach.

łózko
Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog – tutaj – obok psychiatry czy psychologa, to najmocniej nieosiągalny dla wielu specjalistą – nieosiągalny z powodu intymnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli ma bolączki natury seksualnej nie zgłosi się do niego, bo to „takie wstydliwe, i w ogóle, że mowa będzie o sferze seksualnej, to nie, nie nie ma mowy… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po zwykły doktor, dla którego dyskusje o naszych bolączkach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu domena wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla niektórych seksuolog we Wrocławiu może być niedostępny jeszcze z motywu. W mniejszych miastach tego typu doktor to wyjątek, choć co prawda, powoli się to zmienia.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w treści (http://www.wellclinic.pl/oferta/zabiegi-na-twarz/)? To naturalnie podobna tematyka, więc niewątpliwie te teksty również są warte sprawdzenia.

Z drugiej strony mniejsza miejscowość to nie aglomeracja, niczym Wrocław czy Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę dzięki NFZ możemy oczekiwać, że miasteczka będzie o nas plotkować. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi fachowcami i wyobraźmy sobie, że dostajemy skierowanie do jednej z nich, w której widujemy sąsiada. Pytania zapewnione, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i posądzenia, bo „po jakiego mu ten seksuolog, pewnie ma utrzymankę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej mieściny przykładowo może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko dobrze, ale prywatne odwiedziny drogo kosztują, a kiedy podsumujemy opłaty dojazdu do takiego miasta, to finansowe obciążenie jednocześnie mocniej wzrośnie. Reasumując, takie prywatne wizyty są dla ludzi, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla innych zostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje też dla nich nie zrażanie się osobami, którzy nie rozumieją, że seksuolog to zwykły specjalista! Na szczęście tego typu świadomość pomału się zmienia, i podobnie, jak coraz większa liczba ludzi rozumie, że psychiatra i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.