Koktajle Grey Goose

Kac to kara za brak umiaru podczas suto zakrapianej alkoholem imprezy. Jak z nim walczyć, jak dojść do siebie po imprezowej nocy?

Typowe objawy picia nie przejmując się granicami własnego organizmu to pewne jak w banku następnego dnia ból głowy, mdłości, nadwrażliwość na światło oraz gwar, odwodnienie oraz ogólne przemęczenie organizmu. To, w jakich ilościach każdy z nas może przyjmować alkohol to kwestia szczególnie indywidualna. Czym jest kac i w jaki sposób z nim walczyć? Przede wszystkim zależy od tego czy mówimy o kobiecie czy mężczyźnie.

Koktajle Grey Goose
Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose

Płci pięknej szkodzi bardziej, gdyż mają średnio więcej tłuszczu oraz mniej wydolną wątrobę. Wiele zależy także od predyspozycji, stanu wątroby, naszego zdrowia, sposobu w jaki pijemy, skonsumowanych pokarmów, zażywanych tabletek, bo spora część środków medycznych szkodzi w połączeniu z alkoholem. Warto wiedzieć, iż tłuszcze spowalniają wchłanianie alkoholu, lecz nadwyrężają wątrobę i trzustkę. Bardziej nieznośnym skutkom picia sprzyja również mieszanie alkoholi oraz palenie – toksyny z papierosów obciążają wątrobę. Główne przyczyny kaca to odwodnienie, zatrucie oraz brak snu.

Zatem by poczuć się lepiej, trzeba się nawodnić, odtruć oraz dobrze wyspać. Do uzupełnienia płynów odpowiednia jest woda mineralna albo soki z warzyw, na przykład z pomidorów lub z ukiszonej kapusty. Soki te neutralizują nadmiar kwasów i oprócz płynów dostarczają organizmowi składników mineralnych, szczególnie potasu (przez alkohol organizm pozbywa się dużo potasu, może też tracić go podczas wymiotów).

Nie zwlekaj i sprawdź zawarte tu uwagi o nas (http://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/leczenie-dzieci/). To na pewno okażą się bardzo ciekawe dane – po prostu kliknij ten link.

Dużo potasu dają nam banany. Polecany jest także kwas chlebowy, woda z większą ilością minerałów, kwaśne mleko, kefir czy jogurt. Tutaj więcej porad: na kaca.

Kawa powinna nam pomóc na ból głowy. Warto zjeść pożywne śniadanie – na przykład jajecznicę. Węglowodany – choćby miód, winogrona czy słodka herbata – są łatwiejsze do przełknięcia i dostarczają energii ciężko pracującej wątrobie. Zupy takie jak żurek lub bulion bywają skuteczne, ale nie tak łatwo je przygotować samemu, będąc w tak niedysponowani. Przewidujący taki rozwój wypadków przygotowali żurek jeszcze przed upojną nocą.

Grenadine Goose
Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose

Kto ma dosyć sił, może udać się na przechadzkę – dotlenienie jest wskazane. Co silniejsze jednostki mogą też pobiegać. Rzecz jasna mamy sporo gotowych preparatów przeciwkacowych, znajdziemy je w aptekach, drogeriach lub na stacjach benzynowych. Pomagają także tabletki przeciwbólowe, w rodzaju aspiryny lub ibuprofenu.

Czy myślisz, że znajdziesz potrzebne dane w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Oczywiście, że tak – przejdź na kolejną stronę (https://plastyczna-chirurgia.com/pl/procedure/medycyna-estetyczna/zabieg-usuwanie-drobnych-znamion-piekary-slaskie/) i kliknij w odsyłacz tu.

środki mające w składzie paracetamol są mniej wskazane, ponieważ tak samo jak alkohol działają źle na wątrobę.