miasta

Jakie zyski mogłaby przynieść różnym ludziom jazda na koniu?

Rumaki to niesamowite zwierzęta, jakie szanujemy za ich rozum, piękno oraz za okazywaną ludziom pomoc m.in. przy różnego typu pracach na polu czy też w przemyśle turystycznym.

oczywiście z największą chęcią obserwujemy konia w stadninie, jaka to mogłaby organizować między innymi przeróżne konkursy lub terapie.
miasta
Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu postać rehabilitacji z zastosowaniem np. klaczy nosi nazwę „hipoterapia” oraz jest zwrócona dla osób z wieloma różnymi schorzeniami. W przypadku osób dorosłych, taka forma terapii jest potrzebna dla ludzi, jakie chorują na stwardnienie rozsiane, stany po urazach czaszkowo-mózgowych, inne choroby stóp powstałe na tle neurologicznym. Poza tym taka hipoterapia jest wykonywana w przypadku osób ze zdiagnozowaną przypadłością umysłową albo alkoholową. W przypadku najmłodszych, taka postać terapii potrzebna jest dla tych, u których były zdiagnozowane przepukliny oponowo-rdzeniowe czy też różne dolegliwości psychologiczne, np. zaburzenia emocjonalne czy niedostosowanie społeczne.
Należałoby podkreślić, że wypoczynkowa jazda na koniu (jesteśmy tutaj) to wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy wtedy na świeżym powietrzu, z dala od pełnego gwaru biura. Jednak jazda na koniu nie zawsze musi się kojarzyć ze spędzaniem wolnego czasu. Wciąż są zawody, w których te zwierzęta bywają wykorzystywane w celach zarobkowych. Dla przykładu wystarczyłoby wskazać posiadaczy cyrków albo agrotechników czy powozów konnych.

W niektórych państwach konia wykorzystują również policjanci. Jeżeli i Ty chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z tego typu zwierzęciem, poszukaj w internecie numer telefonu do najbliższej stadniny.