dron

Jaki rower zakupić – informator

Który bicykl zakupić? Jak wiele pieniędzy poświęcić na kupno? Gdzie nabywać? Jaki rozmiar bicykla wybrać?
Bicykl to nie dzieło sztuki – to narzędzie, które służyć ma wskazanemu celowi – dojazdom do miejsca pracy, startom w rajdach albo rekreacji.

dron
Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com
Wydać winniśmy dokładnie tyle pieniędzy, jak wiele starczy na bicykl przydający się do naszych użyć. Nie ma co przepłacać – kosztowniejszy rower nie zrobi z nas lepszych cyklistów oraz nie poprawi naszej kondycji. Nie powinniśmy przedobrzyć w żadną ze stron. Nadto tani rower, zwłaszcza dla osoby intensywnie jeżdżącej, będzie nieustannym źródłem kłopotów. Szybko zużywające się części, niespodziewane awarie, częste wizyty w serwisie. Nazbyt tani rower może okazać się bardziej kosztowny w eksploatacji od tego jaki kosztuje więcej w dniu kupna. Powinniśmy o tym pamiętać, kiedy zdecydujemy się na zakup naszego wymarzonego roweru.
Jaki typ bicykla zakupić? Na pewno dostosowany do naszych potrzeb. Nie ma najmniejszego sensu kupować „górala” do jazdy typowo miejskiej, gdy w sprzedaży osiągalne są stylowe rowery damskie.

Miej na uwadze to, że istotna propozycja musi być pokazana w odpowiedni sposób. Przeglądnij trochę innych postów i wybierz ten artykuł, który Ci się spodobał.

Przed kupnem bicykla koniecznie zastanów się do czego będzie nam służył, jak intensywnie będziemy nim jeździć a także czy raczej będzie to jazda spokojna, czy może przykładowo marzy nam się start w rowerowym rajdzie. Należycie dobierając rower unikniemy dwóch rzeczy – niezadowolenia z braku wygody oraz wydatków w przyszłości.

Należy bowiem wiedzieć, iż w pewnym stopniu realne będzie tak przerobienie bicykla górskiego na trekkingowy, jak też roweru szosowego na bicykl przeznaczony do jazdy w terenie. Jednakże częstokroć będzie to wyłącznie substytut należytego bicykla, z tej przyczyny lepiej od razu wybrać dobrze.