Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym

Co będzie w dniu dzisiejszym na obiad?

Jak na niepogodę to łypie w boku, na zmianę ciśnienia rozpoczyna boleć głowa, a jak na gotowanie to zaczyna burczeć w brzuchu. Co dziś ugotujemy? Możliwości jest mnóstwo, trzeba jedynie zabrać się się do roboty, bo burczenie przerodzi się w ból, a dalej to już pożoga – zły samopoczucie złaknionego przeniesie się na resztę dookoła.

Babka Cytrynowa Dan Cake
Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
A może tradycyjny polski obiad. Obieramy ziemniaki, jeśli młode to tylko płuczemy. Jeżeli mamy do wyboru to bierzmy młodsze, są smaczniejsze, a jak posypiemy je koperkiem to niebo w gębie. Nie stracą swojego waloru, jeśli dodamy do nich troszeczkę masła. Jak już jest w sprzedaży bób to będzie idealnie pasował, chociaż w zwyczajowym polskim obiedzie jest raczej kotlet: schabowy lub mielony. A może mięsiwo z królika? No, już chyba zbyt wiele wymagań. Przydałyby się też jajka: na twardo albo na miękko, a może jajecznica? A posiadamy akcesoria kuchenne do jajek, no to jest pytanie.

To może ostatecznie coś orientalnego. W ostatnim czasie coraz bardziej modne staje się sushi, swego czasu dostępne tylko w barach, teraz można samemu zrobić. Jest to coraz tańsze, więc dlaczego bynie? No dobra, ale czy mamy potrzebę akcesoria do sushi? Tego nie da się zupełnie ominąć! Potrzebne nam są algi, specjalny ryż, specjalny ocet, wasabi, sezam, do tego mata, na której można zwijać swoje japońskie rarytasy. I czy wiemy, jak to wykonać? Za pierwszym razem jest to dosyć pracochłonne, właściwie może co gorsza nam to nie wyjść, cóż do tej roboty potrzeba wiele skupienia i precyzji, i doświadczenia, którego nie mamy. Albo mamy? Więc jak, przygotowujemy sushi? (zobacz co Ci się przyda w kuchni – kuchenne akcesoria do sushi)

Już dostrzegam twoje zdenerwowanie, no cóż, jedzenie samo się nie przygotuje! To, co mówisz, że zamawiamy coś na wynos? Nie, nigdy w życiu. Jeżeli wolisz coś na szybko, to… Nie, nie zrobię ci kromki chleba, idź po wiśnie lub czereśnie, będziemy dzisiaj na owocowo.

Jeśli szukasz innych informacji na opisywany wątek, to również rzuć okiem na (https://optibro.pl/okulary-sportowe/) pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Tak, tak posiadamy drylowniki, mamy nawet drylowniki i wykrawacze, więc w sumie można by zrobić jakieś wypiek? Co ty na to? Dobry koncept, prawda? A mamy akcesoria do pieczenia, na przykład proszek czy foremki do pieczenia? Mamy! No ale, co mówisz, że za długo?! E, kwękasz, dobrze pójdź do supermarketu po chleb, przygotuje się kanapki z masłem i serem (zaopatrz swoją kuchnię online – wykrawacze).